Робоча зустріч представника відділу пробації Едуарда Коряк та директора Нікопольського інституту МАУП та в.о.ректора ПВНЗ «Нікопольський економічний університет» Валерія Онищука.

Під час даної зустрічі, працівником відділу пробації було надано вічерпну інформацію на тему: «Пробаційна діяльність в Україні», в якій акцентовано увагу на:

— структурі Центру пробації в Україні, зокрема Нікопольського районного відділу;

— місії, завданнях та меті даної установи;

— питаннях, які стосуються покарань за вчинення кримінальних правопорушень, які є предметом пробаційної діяльності, тощо.

Наше спільне завдання — зробити так, щоб учні і студенти після випуску були конкурентноздатними і затребуваними. Вже сьогодні ми відчуваємо нестачу фахівців, які змогли б виконувати поставлені сьогоденням задачі. Крім цього ми повинні створити такі умови, щоб випускники вищих навчальних закладів залишалися працювати тут, в Україні, а не їхали в міста-мільйонники чи взагалі закордон,- наголосив Валерій Олексійович.

Також, оскільки в Україні триває повномасштабне військове вторгнення Росії, а Нікопольську територіальну громаду внесено до переліку територій, розташованих у зоні проведення бойових дій, відділ пробації зіткнувся із проблемою нестачі кадрів, для належного виконання своїх функцій у повному обсязі. Тому, на зустрічі було обговорено питання можливості залучення студентів НЕУ та МАУП, які навчаються на останніх курсах та вже скоро закінчують навчання повністю, до волонтерської діяльності та можливості стати частиною великої родини, яка зветься ПРОБАЦІЯ.

Зазвичай, коли ми чуємо слово «волонтерство», то уявляємо допомогу на природі, у школах чи у притулках для тварин. Проте воно буває різним і зачіпає різноманітні сфери нашого життя. В Україні все більш популярним стає волонтнрство у сфері пробації. Державна установа «Центр пробації» підтримує та допомагає людям, що відбувають покарання без позбавлення волі. Саме волонтери можуть допомогти у запобіганні повторного вчинення злочинів.

У який спосіб?

Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманнямсуб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у: перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання; перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк; заходах, пов’язаних із початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.

Є певні вимоги до тих, хто хоче волонтерити у цій сфері. Перш за все, потрібно бути повнолітнім. Перевагою буде освіта: якщо студент навчається чи вже здобув фах, з таких спеціальностей як психологія, соціальна робота чи право, то потрапити волонтером у пробацію буде простіше, а після проходження курсу волонтерства в пробації, можливе і працевлаштування.